Rekuperacja

Rekuperacja – jest to nowoczesny system wentylacji mechanicznej, polegający na odzyskiwaniu energii cieplnej przy pomocy wymiennika ciepła. Proces ten zachodzi w specjalnej centrali wentylacyjnej (Rekuperator) wyposażonej właśnie w taki wymiennik.
Zasada działania wentylacji z odzyskiem ciepła polega na dostarczeniu i ogrzaniu świeżego powietrza do budynku mieszkalnego powietrzem zużytym, usuwanym z budynku przepuszczonym przez wymiennik ciepła.

Rekuperatory
 
Oferowane przez firmę AleKomin centrale to kompletne urządzenia wentylacyjne, pochodzące od renomowanego producenta systemów wentylacji.
Rekuperatory te zapewniające filtrację i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, a także usuwanie powietrza zanieczyszczonego. Równocześnie powietrze wywiewane ogrzewa świeże powietrze nawiewane na drodze wymiany ciepła w wymienniku płytowym przeciwprądowym, o wysokiej efektywności odzysku ciepła. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi.

Istotnymi czynnikami którymi kierujemy się przy doborze central dla naszych klientów są:

  • Regulacja

Zaawansowana automatyka pozwala precyzyjnie dostosować parametry centrali pod bieżącą instalację oraz panujące warunki pogodowe. Płynna regulacja obrotów wentylatorów, harmonogram czasowy nastaw, kontrola antyzamrożeniowa, regulacja pracy bypassu to tylko niektóre funkcje sterownika pozwalające zoptymalizować pracę jednostki.

  • Wymiennik ciepła

Najskuteczniejszy i niezawodny to krzyżowo-przeciwprądowy polistyrenowy wymiennik o wysokiej efektywności wymiany ciepła, sprawność do 98% renomowanej holenderskiej firmy RECAIR, która posiada wieloletnie doświadczenie oferując swoje produkty najlepszym na rynku producentom central.

  • Bypass

Oferowane centrale wyposażone są w by-pass, zapewniający w razie potrzeby możliwość schłodzenia pomieszczenia dzięki bezpośredniemu do pływowi chłodnego powietrza do pomieszczeń z zewnątrz w okresie letnim bez konieczności zastępowania wymiennika kasetami letnimi co, z perspektywy czasu i obsługi, jest dość uciążliwe w eksploatacji.

  • Wentylatory

Zastosowane zostały silniki elektro komutatorowe prądu stałego (EC) renomowanej niemieckiej firmy EBMPAPST o wysokiej sprawności dają gwarancję niezawodności oraz energooszczędnej cichej pracy . Wyposażone w zewnętrzny wirnik i wygięte do tyłu łopatki. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki EC zapewniają wysoką wydajność i regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki współczynnik KPD (do 90%).

Typowa instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła składa się  z:

  • centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła (potocznie zwana rekuperatorem),
  • przewody wentylacyjne,
  • elementy nawiewne i wywiewne (zawory, anemostaty, kratki i inne),
  • czerpni,
  • wyrzutni.

Chętnie pomożemy dobrać jak najbardziej optymalne rozwiązanie dla Państwa
W celu zamówienia lub uzyskania informacji o oferowanych przez nas systemach rekuperacji, prosimy o kontakt używając formularza lub podanego numeru telefonu: +48 696 039 007