Systemy Kominowe izolowane zwane dwuściennymi wykorzystywane są do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania. Dzięki izolacji kominy dwuścienne nie są tak narażone na różnice temperatur i dzięki temu mogą być stosowane w domach zbudowanych z drewna lub jako kominy wolnostojące. Kominy wykonane są ze stali kwasoodpornej lub żaroodpornej zgodnie z normami PN-EN 1856-1:2009, PN-EN 1856-2:2009 i są łączone metodami spawania plazmowego. Izolacja termiczna to niepalna wełna mineralna odporna na działanie temperatur do 700. Poszczególne elementy komina można łatwo i szczelnie połączyć dzięki kielichowym końcówkom. Proszę pamiętać że każdy system kominowy lub przyłącze powinien odebrać uprawniony do tego zakład kominiarski.
Metalowe systemy elementów przyłączeniowych wykonane są z blachy czarnej o grubości 2 mm. Stosuje się je jako przyłącza do odprowadzania spalin z kominków i urządzeń grzewczych na paliwa stałe gdzie nie wytwarza się kondensat (ciecz powstała ze skroplenia gazu). Poszczególne elementy komina można łatwo i szczelnie połączyć dzięki kielichowym końcówkom. Proszę pamiętać że każdy system kominowy lub przyłącze powinien odebrać uprawniony do tego zakład kominiarski.
Systemy kominowe jednościenne zwane często wkładami kominowymi wykorzystywane są do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania. Stosowane są do ceramicznych przewodów kominowych w nowych obiektach oraz naprawy starych kominów. Wkłady kominowe okrągłe dzięki swojemu kształtowi idealnie pasują do kominów o kwadratowym przekroju poprzecznym. Kominy wykonane są ze stali kwasoodpornej lub żaroodpornej zgodnie z normami PN-EN 1856-1:2009, PN-EN 1856-2:2009 i są łączone metodami spawania plazmowego. Poszczególne elementy wkładu kominowego można łatwo i szczelnie połączyć dzięki kielichowym końcówkom.
Proszę pamiętać że każdy system kominowy lub przyłącze powinien odebrać uprawniony do tego zakład kominiarski.
Systemy kominowe jednościenne zwane często wkładami kominowymi wykorzystywane są do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania. Stosowane są do ceramicznych przewodów kominowych w nowych obiektach oraz naprawy starych kominów. Wkłady kominowe owalne dzięki swojemu kształtowi idealnie pasują do kominów o prostokątnym przekroju poprzecznym. Kominy wykonane są ze stali kwasoodpornej lub żaroodpornej zgodnie z normami PN-EN 1856-1:2009, PN-EN 1856-2:2009 i są łączone metodami spawania plazmowego. Poszczególne elementy wkładu kominowego można łatwo i szczelnie połączyć dzięki kielichowym końcówkom. Proszę pamiętać że każdy system kominowy lub przyłącze powinien odebrać uprawniony do tego zakład kominiarski.
Systemy Kominowe turbo wykorzystywane są do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania oraz urządzeń kondensacyjnych. Wyrożniamy systemy jednościenne i dwuścienne. Systemy dwuścienne poza odprowadzaniem spalin dają możliwość doprowadzenia powietrza do kotła przez jeden komin. Wkłady wykonane są ze stali kwasoodpornej gatunku 1.4404 o grubości 0.6 mm zgodnie z normami PN-EN 1856-1:2009, PN-EN 1856-2:2009 i są łączone metodami spawania plazmowego. Istotne jest żeby system kominowy został zamontowany tak by kondensat swobodnie spływał. Proszę pamiętać że każdy system kominowy lub przyłącze powinien odebrać uprawniony do tego zakład kominiarski.
Systemy kominowe jednościenne elastyczne wykorzystywane są do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania opalanych gazem lub olejem . Stosowane są do ceramicznych przewodów kominowych w nowych obiektach oraz naprawy starych kominów. Elastyczne wkłady kominowe dzięki swojemu kształtowi idealnie dopasowują się do konstrukcji komina. Wykonane są ze stali kwasoodpornej gatunku 1.4404 zgodnie z normami PN-EN 1856-1:2009, PN-EN 1856-2:2009. Proszę pamiętać że każdy system kominowy lub przyłącze powinien odebrać uprawniony do tego zakład kominiarski.
Systemy kominowe jednościenne typu alufol wykorzystywane są do odprowadzania spalin. Ich maksymalna temperatura pracy wynosi 250. Stosowane są do ceramicznych przewodów kominowych w nowych obiektach oraz naprawy starych kominów. Elastyczne wkłady kominowe dzięki swojemu kształtowi idealnie dopasowują się do konstrukcji komina dzięki czemu można zamontować instalację bez kosztownego przeprojektowania lub remontu starego komina.
Nasady kominowe stosowane są jako zakończenie przewodu kominowego dymowego lub wentylacyjnego. Ich podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie przewodów przed opadami atmosferycznymi. Ze względu na konstrukcje wyróżniamy 4 kategorie nasad. Jeżeli nie znaleźli Państwo odpowiedniej nasady kominowej w naszym sklepie istnieje możliwość stworzenia nasady wedle indywidualnego projektu.
Rekuperacja to nowoczesny system wentylacji mechanicznej, polegający na odzyskiwaniu energii cieplnej przy pomocy wymiennika ciepła. Proces ten zachodzi w specjalnej centrali wentylacyjnej (Rekuperator) wyposażonej właśnie w taki wymiennik.
Zasada działania wentylacji z odzyskiem ciepła polega na dostarczeniu i ogrzaniu świeżego powietrza do budynku mieszkalnego powietrzem zużytym, usuwanym z budynku przepuszczonym przez wymiennik ciepła. W celu dobrania systemu pod Państwa oczekiwania prosimy o wiadomość w zakładce kontakt.
Wszystkie elementy zsypów wykonane są ze stali kwasoodpornej gatunku 1.4404 Dostępne są zsypy o przekroju poprzecznym okrągłym lub kwadratowym.
Zapewniamy profesjonalne doradztwo i fachową pomoc
Nasze produkty są najwyższej jakości
Posiadamy atrakcyjne ceny
Zapewniamy szybka i darmową realizacje zamówień na terenie Całej Polski
Szybka Dostawa na terenie całej Polski